Działalność w roku 2017

6
sty

Koncert Zespółu Pieśni i Tańca Płomienie

Prezes Towarzystwa polsko włoskiego w Bydgoszczy Elżbieta Renzetti gościem koncertu Zespółu Pieśni i Tańca Płomienie prowadzonym przez wspaniałą panią dyrektor Izabelle Grochowską 6 styczeń 2017 Miejskie Centrum Kultury z okazji Święta Trzech Króli

11
sty

Spotkanie Noworoczne 2017

Informujemy naszych członków ze spotkanie Noworoczne odbędzie się 11 stycznia 2017 roku w Restauracji Villa Secesji w Bydgoszczyo godzinie 16.30 .Zapraszamy. Koszty uczestnictwa w lokalu opłaci każdy członek za siebie . Pozdrawiam prezes TVP E.Renzetti

2
lut

Konferencja turystyczna polsko-włoska

Konferencja turystyczna polsko-włoska w Poznaniu 2 luty 2017.

10
lut

Karnawał Wenecki

Karnawał Wenecki.

Obowiązkowo maseczki na oczy.

10 luty 2017 w Restauracji Villa Secesji godzina 20.00 - 24 00. Dyskoteka włoska.

Koszt uczestnictwa każdy pokrywa sam. Menu z karty. Rezerwacja u pani prezes Elżbiety Renzetti do 5 lutego tel.660226022. albo napisz ehrenzetti@gmail.com, elzbietarenzetti@gmail.com.

Uczestniczą tylko członkowie Towarzystwa ich rodziny i znajomi.

3
mar

Piąta rocznica imienin króla Kazimierza Wielkiego

03 marca delegacja Towarzystwa Polsko - Włoskiego po raz piąty wzięła udział w piątej rocznicy imienin króla Kazimierza Wielkiego.

Na specjalne zaproszenie, udział w obchodach wzięli: prezes Elżbieta Renzetti, rzecznik prasowy Edyta Starczewska, oraz członkowie honorowi: Doktor Grazyna Ciemniak - Poseł na Sejm IV Kadencji wraz z mężem Bolesławem Ciemniakiem, oktor habilitowany Adam Sudoł, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i wykładowca, ednocześnie pełniący funkcję dyrektora Muzeum Dyplomacji I Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy i członkowie.

Pozostałych członków reprezentował Bogumił Grenz. Wszyscy delegaci złożyli okolicznościową wiązankę, barwami nawiązującą do kolorów włoskiej flagi.

W rolę króla i królowej wcielili się: Bożena Sałacińska i niezastapiony w tej roli - Kazimierz Drozd.

Goście wśród których byli przedstawiciele władzy administracyjnej, zycia politycznego, wojska, policji i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, wysłuchali prelekcji doktora Adama Sudoła i obejrzeli pokazy tańców średniowiecznych w wykonaniu zespołu "Kazimierki".

Uwieńczeniem imprezy były salwy honorowe, pamiątkowe, wspólne zdjęcie oraz przejście głównymi ulicami korowodu do lokalu "Kubryk".

8
mar

Dzień kobiet po włosku

Dzień Kobiet w Restauracji Maestra - muzyka lata 20 lata 30 (i występ artysty).

Menu w stołach bocznych, przekąski, lampka wina, mini deserki, kawa, herbata, woda i niespodzianka.

Restauracja MAESTRA w OPERZE NOVA ul. Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz

08 marca 2017 roku, tel. 664 791 405, lub 52 325 16 51.

55 zł od osoby

15
mar

ZAWIADOMIENIE DLA CZŁONKOW TPW O WALNYM ZEBRANIU SPRAWOZDAWCZYM

15 marca 2017 roku, godzina. 16.00.

Zarząd Towarzystwa Polsko - Włoskiego w Bydgoszczy zaprasza na WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE,które odbędzie się w dniu 15.03.2017 roku w siedzibie TPW (ul. Stary Rynek 22).

Zebranie poprowadzi wiceprezes TPW Robert Dziubich wraz z rzecznikiem prasowym TPW Edytą Starczewską

Na zebranie proszę dostarczyć sprawozdania i materiały z działalności kulturalnej oraz rozliczeń (pani skarbnik, pani księgowa).

Prezes zarządu TPW
Elzbieta Renzetti

25
kwi

Kocham Włochy

Impreza Kocham Włochy z okazji 20 rocznicy założenia Towarzystwa polsko włoskiego w Bydgoszczy

25 kwietnia 2017 godzina 16:00

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy.

2
cze

Bella Italia - Święto Włoch

Z przyjemnością zapraszamy miłośników elitarnej kultury na prestiżowy koncert Bella Italia - Święto Włoch. Koncert odbędzie się z okazji przypadającego 02 czerwca Narodowego Święta Włoch, ale wpisuje się również w 20-lecie istnienia Towarzystwo Polsko - Włoskie w Bydgoszczy, które przypada w tym roku.

Koncert Bella Italia - Święto Włoch odbędzie się 02 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00 w eleganckiej i zlokalizowanej w centrum Maestrze (przy Operze Nova). Gwiazdą wieczoru będzie ceniona na świecie artystka operowa - Dominika Zamara Biografia. W przerwie wystąpi instruktor fitness - Justyna Kucharko. Organizator zastrzega sobie możliwość rozszerzenia programu. Koncert poprowadzi rzecznik prasowy TPW, bydgoski konferansjer i prezenter - Edyta Starczewska.

Organizatorem jest Towarzystwo Polsko - Włoskie w Bydgoszczy (Elżbieta Renzetti i Donata Rac)

Bilety w cenie 15 złotych / osoba do nabycia pod numerem telefonu: +48 664 791 405.