Działalność w roku 2016

20
gru

Wigilia włoska

Wigilia włoska w restauracji Dolce Vita.

menu

6
lis

Koncert Włoska Jesień

Koncert Włoska Jesień w Fordonie

06 listopad 2016, godz. 17:30 (WSTĘP WOLNY).

W tym roku, prestiżowa edycja tego znanego koncertu odbędzie się w kościele Św. Mikołaja w pięknym Starym Fordonie w Bydgoszczy.

Wystąpi włoski organista Christian Tarabbia - absolwent Konserwatorium w Novara oraz Międzynarodowej Akademii Muzycznej w Melbourne. Wykładał w europejskich, muzycznych uczelniach w tym w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Moskwie. Wieloletni organista w Lourdes. Twórca Stowarzyszenia Kulturalnego Orrgany Sonata. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Organowego, który corocznie odbywa się w Arona. Grał swoje recitale w całych Włoszech i niemal na całym świecie. jego występy były transmitowane przez międzynarodowe telewizje i radia, między innymi przez polskie, włoskie, hiszpańskie, portugalskie i amerykańskie stacje.

Program koncertu

Girolamo Cavazzoni (1525-1560):

  • Ave Maris Stella

Alessandro Marcello (1673-1747):

  • Concerto in re minore (trascrizione di J.S. Bach) [Allegro] - Adagio - Presto.

Giovanni Battista Martini (1706-1784):

  • Sonata per l'elevazione

Niccolò Moretti (1764-1821):

  • Sonata ad uso orchestra
  • Rondò in Do maggiore

Giovanni Morandi (1777-1856):

  • Offertorio in do minore dalla “V raccolta di Sonate”

Padre Davide da Bergamo (1791-1863):

  • Elevazione

Vincenzo Antonio Petrali (1832-1889):

  • Adagio per Voce Umana

Marco Enrico Bossi (1861-1925):

  • Ave Maria op.104 n.2

Pietro Mascagni (1863-1945):

  • Intermezzo da Cavalleria rusticana

Koncert poprowadzi Edyta Starczewska.

Organizator: Robert Szatkowski prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród oraz Elżbieta Renzetti prezes Towarzystwa Polsko - Włoskiego w Bydgoszczy.

Zapraszamy - wstęp wolny

13
paź

Targi Turystycznye w Poznaniu

Spotkanie pani prezes Towarzystwa polsko włoskiego w Bydgoszczy Elżbiety Renzetti z touroperatorami włoskimi na targach turystycznych w Poznaniu 13 -15 październik 2016

6
wrz

Koncert harytatywny pt. Bydgoszczanie solidarni z narodem Włoskim

Koncert harytatywny pt. Bydgoszczanie solidarni z narodem Włoskim

6 wrzesień 2016 godzina 18:00 - Restauracja Maestro w gmachu Operze Nova.

Zapraszamy. Wstęp Wolny.

25
sie

Trzęsienie ziemi we Włoszech

Wywiad dla telewizji Bydgoskiej - Zbliżenia prezesa Tpw. Elzbiety Renzetti.

Wywiad

15
lip

Włoskie lato w Bydgoszczy

Luigi Pagano wystąpi ze swoim zespołem na imprezie Włoskie Lato w Bydgoszczy 15 lipca 2016 roku o godzinie 18:00 w Hotelu Przystań na Wyspie Młynskiej.

Koncert WŁOSKIE LATO 2016, to cyklicznie odbywający się event, na stałe wpisany w kalendarz bydgoskich wydarzeń kulturalnych.

W tym roku odbędzie się w dniu 15 lipca 2016 roku (piątek). Jak dotychczas, organizatorem jest: Towarzystwo Polsko - Włoskie w Bydgoszczy (prezes Elżbieta Renzetti).

Po raz pierwszy koncert odbędzie się w Restauracji PRZYSTAŃ (Wyspa Młyńska), która jest współorganizatorem koncertu Bella Italia 2016.

Wystąpi: LUGI PAGANO - grał z Paulem McCartneyem, występował z największymi gwiazdami kina, koncertował na całym świecie. Do Polski sprowadziła go miłość.

Pochodzi z Neapolu. Gościnnie występuje w muzyczno - tanecznym show "Jaka to melodia". Gra na gitarze akustycznej i śpiewa. Polakom przybliża włoskie – mniej lub bardziej znane – przeboje.

W programie dodatkowo inne atrakcje, zgodne ze statutem TPW, mające na celu promocję Bydgoszczy, Regionu Kujawsko - Pomorskiego, Polski i Włoch.

4
lip

Kujawsko pomorskie promuje się w Rzymie 4-11 lipiec 2016

Kujawsko pomorskie promuje się w Rzymie w obecności Ambasadora Polski i touroperatorów włoskich.

28
cze

Włoskie lato w Inowrocławiu

Włoskie lato w Inowrocławiu 26.06.2016 godzina 18.00 Park Zdrójowy.

16
cze

Nowe połączenie lotnicze Bydgoszcz-Rzym

Nowe połączenie z bydgoskiego lotniska będzie dostępne dla pasażerów już od 16 czerwca 2016 roku. Pasażerowie będą podróżować samolotem Boeing 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie. W poniedziałek i czwartek samolot będzie startował z rzymskiego lotniska Fiumicino o godzinie 11:55 aby wylądować w Bydgoszczy o godzinie 14:25. W podróż powrotną maszyna wyruszy o godzinie 15:10 z Bydgoszczy i wyląduje na lotnisku Rzym-Fiumicino o godzinie 17:35.

W dniu otwarcia lini lotniczych Mistral Air Bydgoszcz-Rzym na lotnisku w Bydgoszczy odbędzie się impreza promująca to wydarzenie program zamieścimy w późniejszym terminie.

RZYM BLIŻEJ NAS. DZIĘKI REGULARNYM LOTOM! Informacja w Zbliżeniach TVP Bydgoszcz

2
cze

Koncert Bella Italia

Koncert Bella Italia w przypadającym tego dnia Święcie Włoch. Wystąpi włoski artysta najwyższej klasy Maurizio Nicolini.

W programie dodatkowo inne atrakcje, zgodne ze statutem TPW, mające na celu promocję Bydgoszczy, Regionu Kujawsko - Pomorskiego, Polski i Włoch.

Koncert Bella Italia 2016, to cyklicznie odbywający się event, na stałe wpisany w kalendarz bydgoskich wydarzeń kulturalnych.

W tym roku Bella Italia odbędzie się w dniu 02 czerwca 2016 roku (czwartek), czyli w dniu przypadającego święta narodowego Republiki Włoskiej (Włoch).

Jak dotychczas, organizatorem jest: Towarzystwo Polsko - Włoskie w Bydgoszczy (prezes Elżbieta Renzetti). Po raz pierwszy koncert odbędzie się w Restauracji Maestra, która jest współorganizatorem koncertu Bella Italia 2016.

Wystąpi: MAURIZIO NICOLINI - absolwent konserwatorium muzycznego w Geniu (klasa piano i perkusja). Repertuar artysty to utwory muzyki klasycznej, pop i jazz, które wykonuje w języku włoskim, angielskim, hiszpańskim oraz francuskim, Włoski muzyk mimo dużej kariery zagranicznej, zrezygnował z show - biznesu dla polskiej żonyi na rzecz nieraz mniej prestiżowych koncertów w Polsce.

W programie dodatkowo inne atrakcje, zgodne ze statutem TPW, mające na celu promocję Bydgoszczy, Regionu Kujawsko - Pomorskiego, Polski i Włoch.

Imprezę poprowadzi: Edyta Starczewska.

IMPREZA FINANSOWANA ZE ŚRODKÓW URZĘDU MIASTA BYDGOSZCZY.

19
maj

Cafe concerto Mt - młode talenty w Bydgoszczy

19 maj 2016 godzina 18:00 Restauracja Maestra w gmachu Opery Nova.

Wystąpią: Justyna Jakubowska - pianistka Biogram Zuzanna Szary - sopran Biogram

W programie: operetki,tanga,muzyka międzynarodowa, przeboje muzicalowe.

Imprezę poprowadzi Edyta Starczewska.

Koszt na osobę 10,00 złotych Bilety w Maestrze u pani Renaty Kucharko tel.664791405.

28
kwi

Konferencja prasowa w Bydgoskim Porcie Lotniczym

W bydgoskim porcie lotniczym odbyła się konferencja prasowa poświęcona uruchomieniu nowych połączeń z Bydgoszczy do Rzymu, które zapewniają włoskie linie lotnicze i tym samym nowy bydgoski przewoźnik - Mistral Air.

Udział w konferencji wzięli: dyrektor handlowy Mistral Air Mark Camillerego, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski, wiceprezydent Torunia Andrzej Rakowicz, wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak, marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki.

Gościem na specjalne zaproszenie marszałka Całbeckiego była prezes Towarzystwa Polsko - Włoskiego w Bydgoszczy Pani Elżbieta Renzetti oraz rzecznik prasowy TPW - Edyta Starczewska.

Link do jednego z wielu artykułów: metropoliabydgoska.pl/droga-z-bydgoskiego-lotniska-poprowadzi-do-rzymu-juz-od-czerwca-wideo

11
kwi

Spotkanie z prof. Adamem Sudołem

Spotkanie z prof. Adamem Sudołem w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwie polskiego w Bydgoszczy. 11.04.2016 godzina 18.00 ul . Berwińskiego 4.

Galeria zdjęć

13
mar

Dzień kobiet

Galeria zdjęć

Dzień Kobiet z kabaretem stand up i warsztatami de coupage

Baw się razem z nami podczas występu kabaretowego i zabierz ze sobą własnoręcznie wykonane gadżety

Restauracja MAESTRA w OPERZE NOVA ul. Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz

8 marca godz. 18:00 tel. 664 791 405, 52 325 16 51

20 zł od osoby

Galeria zdjęć

26
lut

Spotkanie sprawozdawcze

Informujemy naszych członków że nasze zebranie sprawozdawcze odbędzie się 26 lutego 2016 roku o godzinie 16:30 w Bibliotece Miejskiej. Prezes TPW Elżbieta Renzetti.

Prosimy wszystkich o przygotowanie materiałów i sprawozdań do zebrania. Zebranie poprowadzi vice -prezes Robert Dziubich.

Informacje na naszej stronie www.api.bydgoszcz.pl

5
lut

Karnawał włoski w stylu weneckim

Wystąpi Alberto Amatti

Impreza odbędzie się 5 lutego 2016 r. o godzinie 17:30 w Hotelu Brda.

Imprezę poprowadzi Edyta Starczewska, konferansjer, prezenter, rzecznik prasowy TPW.

Bilety i rezerwacje Joanna Dudziak, Hotel Brda, tel. 882 072 318. Cena za osobę: 20 zł

Organizator: Towarzystwp Polsko-Włoskie: Elżbieta Renzetti i Grażyna Marcinkowska, Hotel Brda: Joanna Dudziak

Organizator zastrzega sobie możliwość rozszerzenia oferty.

Zdjęcia

31
sty

Koncert Eleni

Prezes Towarzystwa Polsko - Włoskiego w Bydgoszczy Elżbieta Renzetti wraz z rzecznikiem prasowym TPW Edytą Starczewską, na specjalne zaproszenie, wzięły udział w koncercie polsko - greckich kolęd i pastorałek, polskiej artystki greckiego pochodzenia- Eleni.

Przepiękny koncert odbył się w kościele pod wezwaniem Świętego Łukasza w jednej z największych dzielnic Bydgoszczy-Fordonie.

Organizatorem koncertu był ksiądz proboszcz Mirosław Pstrągowski, a gościem honorowym, poza reprezentacją TPW, gośćmi z zagranicy i różnych stron kraju, ojciec Azariasz z Krakowa.

13
sty

Spotkanie noworoczne

Serdecznie zapraszamy naszych członków na spotkanie Noworoczne, które odbędzie się 13 stycznia 2016 r. o godzinie 17:00 w Restauracji Carramba ul. Stary Rynek w Bydgoszczy, ul . Batorego 1.

www.restauracjakarramba.pl

10
sty

Wywiad w Radio Kultura, Audycja Smak Życia. Bella Italia

Wywiad, którego udzieliła prezes Towarzystwa Polsko - Włoskiego w Bydgoszczy Elżbieta Renzetti wraz z rzecznikiem prasowym TPW Edytą Starczewską w Radiu Kultura Bydgoszcz dla audycji Smaki Życia prowadzonej przez redaktor Justynę Jakubowską.

Wywiad do posłuchania: Radio Kultura, Audycja Smak Życia. Bella Italia

Wywiad z Panią prezes Elżbietą Renzetti dla portalu i telewizji internetowej Empress Motion