Emilia Biskupska biografia

Emilia Biskupska, ur. 29.08.1996 w Bydgoszczy.

W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Arthura Rubinsteina w Bydgoszczy, które ukończyła z wyróżnieniem.

Obecnie jest studentką III roku studiów licencjackich na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

W czasie szkolnej edukacji była objęta programem „Klasy Talentów”,umożliwiającym jej indywidualny tok kształcenia artystycznego.

Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych:

  • I miejsca na XX Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Wykonawców „ANEMOS” w Rzymie (2013 r.)
  • III miejsca na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2014 r.)
  • II miejsca na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Piano Talents” w Mediolanie (2014 r.)

Koncertowała w najważniejszych placówkach kultury regionu,takich jak Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Pałac w Ostromecku czy Pałac w Lubostroniu.

Swoje umiejętności pianistyczne kształciła ponadto pod okiem m.in.: Andrzeja Jasińskiego, Jerzego Godziszewskiego, Wojciecha Świtały, Zbigniewa Raubo, Huberta Rutkowskiego, Viery Nosiny, Uty Weyand i Lukasas Geniusasa.

Jest zdobywczynią „Lauru Rubinsteina” ,przyznawanego za osiągnięcia i osobowość artystyczną oraz dwukrotną stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.