Justyna Jakubowska biografia

Justyna Jakubowska urodziła się w 1987 r. w Augustowie. W wieku 6 lat rozpoczęła edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach pod kierunkiem mgr Anny Borkowskiej. Następnie kontynuowała naukę gry na fortepianie w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie prof. Marii Murawskiej.

W 2011 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia magisterskie w Akademii Muzycznej im.F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na licznych kursach i warsztatach pianistycznych pod okiem znanych i cenionych profesorów z Polski i Europy. Miała okazję brać udział w lekcjach tak wybitnych pianistów jak: Eteri Andjaparidze, Barbara Halska, Krzysztof Jabłoński, Joanna Brzezińska-Maurer, Pietro De Maria, Robert McDonald, Ilja Scheps, Dang Thai Son, Marek Toporowski, Maria Claude-Werchowska, Mikhail Voskresensky.

Koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą m.in. w USA, Włoszech, Szwajcarii. Jest laureatką konkursów, m.in.: Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu „Anemos” wRzymie, V Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach i Międzynarodowego Internetowego Konkursu Muzycznego – Belgrad, Serbia.

Od marca do czerwca 2011 r. brała udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus w uczelni partnerskiej Conservatorio di Musica „Francesco Venezze” w Rovigo.

W sierpniu 2011 r. uczestniczyła w kursach „Paderewski Piano Academy”, na których zagrała koncert z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Anny Mróz.

W 2012 r. akompaniowała w klasie talentów w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Pracowała również jako nauczycielka i akompaniatorka w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu. Obecnie jest zatrudniona w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmży oraz w Zespole Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku. Przy jej akompaniamencie uczniowie zdobywają liczne nagrody iwyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Od kilku lat zawodowo związana jest z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w której współpracowała m.in. z prof. Vadimem Brodskim.

W październiku 2014 r. rozpoczęła studia doktoranckie w klasie prof. Marii Murawskiej