Kategorie
Uncategorized

Bella Italia

07 sierpnia 2019

Zapraszamy, 07.08.2019, środa, godz. 17.00, Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp wolny

Bella Italia: Nazareno Ferruggio – recital wybitnego włoskiego pianisty

Organizator Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy, Elżbieta Renzetti, Donata Rac

Nazareno Ferruggio jest uważany za jednego z najbardziej wyrafinowanych włoskich pianistów. Jest profesorem wizytującym w trzech uczelniach muzycznych na różnych krańcach świata: na Uniwersytecie w Suwon w Południowej Korei, w Norweskiej Akademii Muzycznej w Oslo, oraz Escuela Superior de Musica w Mexico City w Meksyku.

Ukończył z najwyższym wyróżnieniem Konserwatorium Muzyczne Niccolo Piccini w Bari, studia podyplomowe w Musikhochschule Manheim (Niemcy) oraz w Musikhochschule Bern (Szwajcaria). Uczęszczał również na kursy mistrzowskie do prestiżowych nauczycieli, takich jak J. Achúcarro, K. H. Kaemmerling, Jerome Lowenthal, J. Soriano, O.Yablonskaya.

Debiutował jako solista z Orkiestrą Sinfonica Bari wykonując Beethovena Fantazję na chór i orkiestrę op. 80. Zdobył osiemnaście pierwszych nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. W 2005 roku wygrał prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny IBLA Grand Prize z nagrodą za utwory Debussy’ego. W 2006 roku zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W 2007 roku zwyciężył w 8. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Griega w Oslo. W tym samym roku koncertował w Indonezji, gdzie również prowadził kursy mistrzowskie. Występował z recitalami w Dżakarcie i Surabaya. W 2008 roku zdobył nagrodę i Rotary stypendium w Akademii Pianale w Fuldzie (Niemcy) oraz debiutował w Wiener Saal w Salzburgu. W 2009 roku zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Premio Valentino Bucchi”. Jest finalistą Konkursu Pianistycznego Gina Bachauer w Salt Lake City.

Zwycięstwa w prestiżowych konkursach pianistycznych pozwoliły mu rozpocząć karierę koncertową w najważniejszych światowych salach: Carnegie Hall, Lindemann Hall, Cheong Ju Arts Centre, Rosengarten, Wiener Saal, Palau de la Musica, Aula de Leon Rose Wagner Performing Arts Center (XV Gina Bachauer Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny), Teatru Manoel, Teatro Municipal (Lima), Conservatori Municipal de Musica de Barcelona, Palacio de Bellas Artes Mexico City.

Dawał koncerty i recitale miastach:  Nowy Jork, Mexico City, Sydney, Melbourne, Dżakarta, Oslo, Kopenhaga, Sztokholm, La Valletta, Mediolan, Lima, Barcelona, ​​Innsbruck, Wenecja, Hong Kongu, Rzym, Cheong Ju, Hamamatsu, Little Rock, Kolonia, Genewa, Amsterdam, Gwatemala, Mannheim, Berno i Bari.

Zdjęcia