Kategorie
Uncategorized

Koncert pt. Belcanto w Pałacu w Ostromecku

01 czerwca 2014

Koncert operowy , w którym usłyszą Państwo najpiękniejsze arie operowe kompozytorów m.in : G.F. Haendel, A.Vivaldi, G.Caccini, G.Rossini, G.Verdi, G.Puccini. Wystąpią Anna Maria Adamiak – sopran, Mirosław Feldgebel – fortepian.

Anna Maria Adamiak

bsolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (wydział wokalno – aktorski) oraz Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Jedna z najlepszych wokalistek młodego pokolenia, solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą (Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Irlandia, Ukraina, Litwa).

Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności (ponad 500 koncertów).

W październiku, w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, odbyła się premiera płyty, napisanej specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego -kompozytora, pianisty i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk. Jej sylwetka została ujęta w książce „Polscy śpiewacy” Jacka Chodorowskiego oraz „Belcanto w Krakowie” tego samego autora., który napisał, że to solistka posiadająca niesamowity głos oraz pełne pasji interpretacje.

Mirosław Feldgebel

Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu, studiował także na Wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ceniony pianista i kameralista. Partnerował wielu najwybitniejszym artystom polskim i zagranicznym. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych (m.in. I nagroda w Torneo Internazionale di Musica w Turynie, III nagroda w XII Concorso Musicale Europeao Citta di Moncalieri).

Paweł Wróbel

Paweł Wróbel studia licencjackie ukończył w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie studiuje w klasie dr Piotra Kępińskiego. Pracował także pod kierunkiem prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Katarzyny Popowej – Zydroń, prof. Ewy Pobłockiej, prof. Anny Malikovej (Rosja, Niemcy), prof. Josepha Banowetza (USA).

Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. M.in. Międzynarodowego Konkursu EPTA w Krakowie ( 2006), Konkursu Chopinowskiego w Łodzi (2006), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Warszawie (2007), Konkursu Chopinowskiego W Antoninie (2008), Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie (2008), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Dinu Lipatti” w Bukareszcie (2013), Konkursu Chopinowskiego w Krakowie (2013). Obecnie przygotowuje się do konkursu „Delia Steinberg” w Madrycie w kwietniu tego roku.

Wielokrotnie występował z orkiestrą Filharmonii Opolskiej wykonując koncerty Chopina i Prokofiewa.Stale koncertuje na opolskich zamkach (m.in. Brzeg, Moszna, Kamień Śląski, Głogówek) ożywiając polskie zabytki. Miał zaszczyt wykonywac recital chopinowski w dworku Chopina w Ducznikach – Zdroju w rocznicę śmierci kompozytora. Grał także w Japonii (Tokio, Kummamoto, Hitoyoshi), Czechach (Jesenik) i na Litwie (Druskienniki, Wilno). Towarzyszył polsko – węgierskiemu sympozjum historyczno-naukowemu w 2006 roku.

Magdalena Chmielecka – sopran

Studentka I roku studiów magisterskich uzupełniających Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego dra hab. Stanisława Daniela Kotlińskiego.2 Laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Hariclei Darclee w Braili w Rumunii – nagroda dla Najlepszego Młodego Artysty (sierpień 2012), finalistka Międzynarodowego Konkursu Belcanto im. Vincenzo Belliniego w Catanii na Sycylii (listopad 2012), laureatka Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per sempre” we Włocławku (październik 2013).

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów jak Kaludi Kaludov, Teresa Żylis-Gara, Izabela Kłosińska, Bogdan Makal, Claudio Desderi czy Paul Esswood.

Współpracowała z Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Orkiestrą Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica”. Wystąpiła na scenie Opery Bałtyckiej w spektaklach studenckich przygotowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, jako Lauretta w operze Gianni Schicchi Pucciniego oraz Fanny w operze Weksel małżeński Rossiniego.

Koncert poprowadzi Pani Emilia Czekała strona www

Organizator imprezy Elzbieta Renzetti tel. 660226022 ehrenzetti@gmail.comWydarzenie na Facebook