Kategorie
Uncategorized

Włoska Wiosna – spotkanie z autorką książki pt. Tajemnice Kawy Sarą Magdaleną Woźny

29 kwietnia 2015

W ramach włoskiej wiosny Towarzystwo polsko włoskie w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z autorką książki pt.Tajemnice Kawy Sarą Magdaleną Woźny. 29 kwietnia 2015 roku o godzinie 17:00 w Bibliotece Miejskiej i Wojewódzkiej ul. Stary Rynek 22

www.tajemnicekawy.com

Sara Magdalena Woźny (ur. 1983) – absolwentka germanistyki na poznańskim UAM, tłumacz i creative writer. W czasie egzotycznych podróży poznała smak prawdziwej kawy z ekologicznych plantacji w Peru, począwszy od 2003 roku. W 2008 r. ukazała się jej pierwsza książka: „Die Geheimnisse der Kaffeekultur”. W 2011 r. opublikowano „Tajemnice kawy”.

Zajmuje się konsultingiem dla biznesu obszarów Polski i Niemiec, współpracuje z redakcjami czasopism i agencjami PR. Promuje wysokogatunkowe kawy pod własną marką Natur-Kaffe. Prowadzi blog www.tajemnicekawy.com.

Zainteresowania: filozofia języka, joga, taniec, dobra muzyka. Urody życia szuka na łonie natury. Wierzy głęboko, że przyroda jest największym skarbem człowieka. Marzy o kolejnych odkrywczych podróżach i spotykaniu ludzi, z którymi mogłaby dzielić swoje pasje.

Kawę pije tylko organiczną. Sama ją mieli i parzy alla brasiliana – wbrew modzie na wymyślne sprzęty. Jak sama twierdzi: „Dobra kawa całkiem nieźle smakuje z fusami – a fusy mają swoje plusy:)”