Kategorie
Uncategorized

Włoskie Lato w Pałacu w Ostromecku

07 lipca 2013

Włoskie Lato w Pałacu w Ostromecku 7 lipiec 2013 godzina 17:00-19:00

Gala muzyki Włoskiej.

Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy i Miejskie Centrum Kultury zapraszają na 16 edycję Włoskiego – Lata 2013 do Pałacu w Ostromecku

Na Galę piosenki Polsko-Włoskiej, która cieszy się ogromnym powodzeniem w naszym mieście i jest jedyną imprezą w Polsce która promuje od lat piosenkę i artystów włoskich.

Występ włoskiego piosenkarza Alberto Amati w programie przeboje włoskie i światowe.

Alberto Amati uczęszczał do Konserwatorum im. Giuseppe Verdiego w Ravennie. Brał udział w róźnych imprezach artystycznych i Festiwalach del.L’Unita i Festivalu Stalattite d’oro. Wspólpracował ze studiem nagrań Vallemania Recording. Występował we włoskiej telewizji Tele San Marino,Video Regione, Rete uno Faenza. Ma świetny kontakt z publicznością. Zawsze uśmiechnięty i komunikatywny Mówi trochę po Polsku. Zaśpiewa dla Bydgoszczan piosenki Quando Quando – Toni Renis, Ti amo – Umberto Tozzi, Tu vuo fa l’americano – Renato Carosone, Hej signiorina mambo-Paolo Belli, Via con me – Paolo Conte, Mambo Italiano- Orchiestra Italiana, IL tuo bacio e come un rock – Adriano Celentano, Folia d’amore – Raphael Gualazzi, May Way – Frank Sinatra.

Występ zespołu Trio Mat Band tiomatband@wp.pl – piosenki włoskie.

Ambasadorzy kultury włoskiej znani w Polsce i za granicą. Wspanialy zespół przy którym wszyscy świetnie się bawią a solistka wprowadza w nastrój niesamowitej energii.

Recital piosenkarki Danuty Stankiewicz piosenki polsko-włoskie.

Danqa – Danuta Stankiewicz Polska piosenkarka ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina, wydział piosenkarski w Panstwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina i podyplomowe studia Meneżerskie dla twórców i artystów na Uniwersytecie Warszawskim. Otrzymała stypedium Ministra Kultury oraz Rządu Francuskiego w Paryżu. Występowała w Poznańskim Kabarecie TEY w programach Tadeusza Drozdy. Nagradzana na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Koncertowała w ponad 30 krajach świata: Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Francja, Kanada, Mongolia, Niemcy, Rosja, Ukraina, Węgry, Włochy, Holandia ,Wielka Brytania, USA, Belgia, Izrael, Dania. Wydała 15 albumów solowych i nagrała ponad 250 piosenek. Uczestniczyła w ponad 8 tysiącach koncertów i 150 programach telewizyjnych i radiowych. Zrealizowała spektakl muzyczny 'Blask’ pod honorowym patronatem Ambasadora Stanów Zjednoczonych.

Oficialna strona Danuty Stankiewicz

Recital pianistyczny Justyny Jakubowskiej, znakomitej pianistki która ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Marii Murawskie i prof. Jerzego Godziszewskiego. Koncertowała jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą we Włoszech w Rimini i Rovigo w Szwajcarii – Genewa i USA – Miami Orlando. Uczestniczyła w kursie 'Paderewski Piano Accademy’ którego zwięczeniem było wykonanie koncertu z Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Anny Mróz.

Imprezę poprowadzi Jaroslaw Brzeski, absolwent Uniwerytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia magisterskie na kierunku politologia specjalność marketing polityczny i komunikacja medialna znakomity młody dziennikarz konferansier prezenter. Aktualnie pacuje jako dziennikarz w Radiu Gra w Bydgoszczy. Strona domowa.

Wręczenie dyplomów Ambasadorom Kultury Włoskiej przez prezesa Towarzystwa Polsko-Włoskiego w Bydgoszczy, Panią Elzbietę Renzetti. W czasie Włoskiego Lata 2013 ukarze się informacja internetowa na stronie Towarzystwa Polsko-Włoskiego pt. Bydgoszcz Ti Aspetta dla Włochów.

Pani Bogumiła Marzyńska, mieszkająca w Pisie i Pani Elzbieta Renzetti z Rzymu opracowały przewodnik turystyczny po Bydgoszczy dla Włochów

Informacji udzielają organizator imprezy Prezes Towarzystwa Polsko-Włoskiego w Bydgoszczy

Wydarzenie na Facebook

Organizator – Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy – Prezes Elżbieta Renzetti

Współorganizator – Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.